Noc Muzeow 2016

Fraser daje wiele szczegółów na temat dobroczynnych dzieł Marii Antoniny, pokazując swoje wysiłki, aby pomóc niefortunne być bardziej rozległe niż się pierwotnie pomyślany. Jej darowizny i dotacje przeniknęła całe swoje panowanie i wręcz jej całe życie, którego historia sięga dzieciństwa darów dla potrzebujących. Hojność nie była tylko część jej wychowaniem, ale część jej współczującą naturą, z których Fraser daje obfite przykłady.

Fraser umiejętnie buduje obraz rosnącej miłości między młodym Ludwika i Marii Antoniny. Jej wizerunek wczesnych latach razem nie jest tak dokładna jak Vincent Cronin w Louis i Antoniny, a jej omówienie ich problemów małżeńskich jest daleki od naiwna analizy wielkiej Simone Bertiere w L'Insoumise. Fraser opisuje Louis jako nastolatek tłuszczu, co jest sprzeczne wielu współczesnych rachunki jego wygląd, w tym księżnej Northumberland, który powiedział o Dauphin Louis-Auguste na jego weselu. "Dauphin mnie rozczarowało dużo oczekiwałem go za obrzydliwe ale ja naprawdę lubiłem jego aspekt. jest wysoki i szczupły o "tras INTA © ressant 'figury i zdaje dowcipny. ma dość bladą cerę i oczy. ma masę jasnych włosach bardzo dobrze obsadzone."

Jest uroczy, jednak, w jaki pani Antonia stwierdza, że ??Temple of Love w ogrodach Trianon został zbudowany przez Marie-Antoinette świętować ostateczna konsumpcja małżeństwa w 1777 roku, a essentiel Bonheur, "zasadniczej szczęścia", z których pisała do matki o jej związku z Ludwika XVI. Fraser mówi o incydencie, w którym król odwiedza żonę w Petit Trianon i stoi pod jej oknem, mówiąc przetargowych słowa do niej. Fraser sama stwierdza na koniec, że, ogólnie rzecz biorąc, Ludwika XVI i Marii Antoniny miał dobre małżeństwo, jako królewskie małżeństwa iść.

To bardzo poruszające i wrażliwy portret relacji pary królewskiej, która sprawia, że ??nacisk lady Antonii od mitycznej królowej romans z hrabią Fersen dziwaczne włamań.

Artykuł napisany przez: