Czy w Polsce sa imprezy w klimatach wikingow?

Tamil poeta, po 50 latach niepodległości pisał: "Mamy wolność o północy, aby nigdy nie zobaczyć świt dnia", jak prawdziwe!

Lord Mountbatten dokonano pierwszego gubernatora generalnego Indii aż Rajagopalachari (Rajaji) został wybrany na to stanowisko. Indie kontynuowane w Lidze Narodów Commonwealth. Były wielkoduszny gest ze strony Nehru i jego rządu. Ale ta sama wielkoduszność stworzył odwieczny problem dla Indii tj Kaszmirze.

5. KASHMIR WYDANIE:

Kaszmir miał szczególne miejsce w sercach zarówno Nehru i Jinnah. Pakistan planował inwazję plemienną do tej doliny. Z powodu inwazji, król Hari Singh załączone Kaszmir w Indiach. Nehru bardzo liberalnie zapewnił plebiscyt a także ogłoszono zawieszenie broni. Do tej pory część Kaszmiru jest z Pakistanem, które Indie dzwoni jak Pak zajęte Kaszmir (P.O.K) ubezpieczenie oc pojazdu i Pakistanu, twierdząc go jako Azad Kaszmir (niezależny Kaszmir). To jest głównym cierniem w relacjach między obu krajami, dla których nie natychmiastowe rozwiązanie jest w zasięgu wzroku.

Książka spełnia zapotrzebowanie na humor w rozdziale dotyczącym Maharajas (King), poprzez opisy pałacach, tygrysy, słonie i klejnotów. Maharajas straciło koron i zostali zmuszeni do aneksji ich stanów indyjskich prowincji, dzięki staraniom Patel (znana jako Iron Man of India). Opisy życia królów ich śmieszne decyzje i dziwactwa zapewnić pewną ulgę skądinąd bardzo poważny temat obsługiwane przez książkę.

6. Druga Ukrzyżowanie:

Żaden inny tytuł mógłby trafnie zabójstwie Gandhiego jak ten tytuł, który przekłada Gandhi z Jezusem Chrystusem, którego ukrzyżowania był pierwszy.

Dzień był piątek 30 stycznia; 1948.The zabójca był Hindusem imieniem Nathuram Godse. Nie było żadnego właściwego bezpieczeństwa dla Gandhi wyjątkiem osobistych asystentów, których większość pań. Gandhi po raz ostatni spacer do jego zwykłej wieczornej modlitwie.
Artykuł napisany przez: