Czy rekonstrukcje sa dobrym zrodlem wiedzy historycznej?

Historia Zmartwychwstania Pańskiego w Ameryce Łacińskiej w rękach Outsiders - Book Review

Nie tak dawno temu, Wenezueli Hugo Chavez powiedział w świat mediów, że prezydent Barack Obama był naïve o Ameryce Łacińskiej i trzeba zrobić trochę badań i czytania, aby zrozumieć wszystko złe, że Stany Zjednoczone nie spowodował po Ameryce Łacińskiej. Podczas tzw amerykańskiego szczytu Łacińskiej Hugo Chavez używany stary trik propagandowy mediów i podał młodego przybysza do białego domu książkę. Ta książka to:

"Otwarte żyły Ameryki Łacińskiej - Pięć wieków Pillage kontynentu" Eduardo Galeano, (1973) i przedrukowany w (1997) w tłumaczeniu Cedric Belfrage'a.

Teraz zapytać dokładnie , co to za książka? Otwarte żyły Ameryki Łacińskiej brzmi prawie tak jakby US zostawiła ich krwawienie, więc co dokładnie zostało Hugo Chavez sugeruje? Cóż, to był oczywiście wykonanej jako polityczne wydarzenia grandstanding aby punkt, ale to było punktem faktycznie wykonane i dlaczego ta książka, to było dość niejasne, nawet tych, którzy są dobrze zorientowani w Latin American History.

Założeniem jest prawie rant przeciw kapitalizmowi i jak obce siły wszedł do wykorzystania siły roboczej dla cukru, rolnictwo, surowce, olej, cocao, a więc podjąć wszelkie bogactwa naturalne dala i ekonomicznie zniewalać ludzi. Co ciekawe, nie jest Hugo Chavez robi to samo, co staje się nieruchomy dyktatora, usuwając demokrację, obiecując, że czego nie może zapewnić, bogactwa naturalne i sprzedaje swój naród do innych narodów?

A ponieważ jest on nieefektywny na to, jest teraz znacznie mniej bogactwa wejścia w Wenezueli, rzucając go na stałe recesji gospodarczej. Na dodatek prezydent Wenezueli jest zaangażowany w fałszowaniu wyborów Nikaragui, Salwadoru, Ekwadoru, Argentyny i plany na zaprowadzenie w jego sposób robienia rzeczy. Wszystko to w czasie, kiedy to, co robi, nie działa.

Ten antyamerykańskie nastroje spowoduje większą biedę do rynków wschodzących w Ameryce Łacińskiej, niż którykolwiek z postrzeganym wpływem obcego nigdy nie robił. Jeśli ten pan nie jest zabezpieczony przed zmuszając swoją wolę na wszystkich Latynosów całą ciężką pracę, aby poprawić jakość życia nie zostaną utracone, więc może prezydent Obama powinien wysłać mu kilka książek na temat kapitalizmu, jak Hugo Chavez jest bardzo naïve w rzeczywistości korzyści, jakie przynosi. Pomyśl o tym.

Artykuł napisany przez: https://wieniecwarszawa.pl/wience-cmentarz-poludniowy-warszawa/