Oblezenie Malborka a lokalne bractwa rycerskie

Początki i pierwsze nagłośnione używania nazwy Inkeri

Geograficzny Inkeri, a rdzenni mieszkańcy kraju Inkeri.

Inkeri-land to obszar geograficzny położony na wschodnim krańcu Zatoki Fińskiej i Jeziora Ładoga (Przesmyk Karelski) wzdłuż Newy, Narva rzeki i jeziora Pejpus http://zid.pl/konserwacje-i-serwis/.strona główna naszej witryny Obszar że Inkeri-ethnic grupa Finów bałtyckich historycznie żył od około 2000 pne do 1920 roku. Nazwa Inkeri jest w języku fińskim. Izora jest rosyjski. Ingria w języku łacińskim, a Ingermanland w języku niemieckim. Istnieje wiele teorii gdzie / jak nazwa pochodzi, i najprawdopodobniej miał wiele zastosowań: To jest pochodną Baltic Finn plemię (Izora) Nazwa, która została prawdopodobnie przyjęty z (Izora) rzeki Inkeren która wypływa z jeziora Ładoga do Newy i do Zatoki Fińskiej.

Innym wyjaśnieniem jest to, że córka króla Szwecji, podane w małżeństwie do (Ingregardin Kiovan) Książę Jaroslav z Kiova, jego dar w powrocie do króla Szwecji było miasto Straja Ladogan z otaczającego gruntu. Najprawdopodobniej, jeśli to prawda Manor miałby zmianę nazwy i dokumentację. Były teoria imię po rzece Izora jest bardziej przekonujący. (Saressalo 2000)

W zapisie historii, ludzie nazwę Inkeri-land rozpoczyna się w 859 rne, kiedy bałtyckie Finowie morskie, zwłaszcza w Zatoce Fińskiej i po wschodniej stronie jeziora Ładoga, są ludzie, grupy nazw etnologicznych. Rekord publiczna Chuds (Tsuudit) pojawiają się w rosyjskich Kronik i głosów (Vatjalaiset), wszedł do stron historycznych po raz pierwszy w 1069. The Izora (Izortsy) w 1228, także w rosyjskich kronikach. Wspólnota Ingria-land raz obejmował około 55 000 kilometrów kwadratowych, obszar bieżącego dnia Estonii do jeziora Ładoga. Ingria-land objęło pas ziemi między jeziorem Ładoga i Zatoki Fińskiej, o powierzchni ponad 200 kilometrów długości i rozciąga się na przesmyku do rzeki aż do granicy.

Artykuł napisany przez: chlorofil