Ile kosztuje przedwojenna furazerka?

Dzięki Northwest starożytnego Jedwabnego Szlaku odcięte przez wojska Xixia i centrum gospodarczym zmieniającym się od północnych Chinach w południowych Chinach, na wybrzeżu południowo-wschodnich Chinach stała się nowym centrum handlowym dla jego ruchliwych portów od czasów dynastii Song (960-1279 ).

Tylko jeden Shi-Bo-Si (wydział do spraw handlu zagranicznego) powstała w Guangzhou w czasie dynastii Tang (do 618-907), a liczba Shi-BO-Si kolejno zbudowany w Guangzhou, Lin'an (obecnego Hangzhou w prowincji Zhejiang), Qingyuan Prefektura (obecnie Ningbo w prowincji Zhejiang), Quanzhou (w prowincji Guangdong), Jiaxing prefekturze (obecnie Songjiang), Zhenjiang prefekturze (w prowincji Jiangsu), Pingjiang prefekturze (obecnie Suzhou), Wenzhou (w prowincji Zhejiang ) oraz Shanghai Miasto (przedstawienie Shanghai) w dynastii Song, kiedy Quanzhou chwalił się największy port na świecie i punkt początkowy starożytnego Morskiego Jedwabnego Szlaku. Overseas Trading została skomponowana z tych państwowych i prywatnych uruchomić te w dynastii Song, z których ostatni był w większości.

Regulacje dotyczące Administracji Guangzhou Portu sporządziła przez rząd Piosenki wziął efekty w trzecim roku Yuanfeng Okresu, który był pierwszym prawem handlowym w historii Chin. Obce rynki były sukcesywnie założona w pobliżu portów handlowych w całym kraju, sprzedając wyłącznie zagranicznych merchandises, a także obce bloki budowane w dużych miastach za granicą-handlowych dla obcokrajowców, tak było ze szkołami obcych. Akty kara za obcych kupców zostały szczegółowo określone w prawie handlowym, a zwiedzający mogą zobaczyć wiele grobów dla starożytnych obcych kupców w Kantonie i Quanzhou, które teraz świadkiem dobrobytu w handlu zagranicznym w dynastii Song.

Ponad 58 kraje miały stosunków handlowych z Imperium Piosenki w czasach dynastii Song, w tym Persji (obecnie Iran), Dashi (obecnych krajów arabskich) i Daqin (obecna Rzym), kiedy ludzie starożytnego utworu eksportowane głównie tkanin jedwabnych porcelanowe, cukry, herbata, wyroby włókiennicze i zamocowania do obcych krajów i importowanych kości słoniowej, koralowce, karneol, perełek, mas uszczelniających, mirra, papryka, barwnych szkliw i hawksbills od zagranicy.

Imperium piosenka zyskała znaczne zyski z handlu zagranicznego, które wahały się od 530.000 taeli srebra w Huangyou okresu (1049- 1054) z dynastii Song (960-1127 Północna) 2.000.000 taeli srebra w okresie Shaoxing (1131-1162) z dnia dynastia Południowa piosenki (1127-1279) zgodnie z dokumentami historycznymi, zajmując 6% całkowitych dochodów publicznych, a więc za granicą handel odegrał ważną rolę w promowaniu dobrobytu gospodarczego wtedy.

Oferujemy więcej informacji dla użytkowników, którzy są zainteresowani w dynastii Song i historii Chin, aby uzyskać więcej informacji, odwiedź moją stronę internetową.

Artykuł napisany przez: