Rekonstrukcja oddzialow austro-wegierskich

Jako ostatni król z dynastii Shang (1600 pne-1046 pne), król Zhou był na tronie przez 52 lat z Zi jak jego nazwisko i Dixin jako jego pośmiertnej tytule, i został nazwany Król Zhou (czyli okrutny król) przez Król Wu (założyciel dynastii Zhou). Król Zhou wybrał Mo jako stolica i przemianował go na Chaoge (obecnego Qi County w prowincji Henan) później.http://www.doradcapodatkowy-sobieraj.com

Legenda poszło jak najstarszy syn króla Diyi (ojciec króla Zhou), Qi, miała przejąć tron ??po śmierci króla Diyi, ale został obalony wskutek niskiego statusu społecznego jego matki, więc Dixin ( drugi starszy syn króla Diyi) wstąpił na tron, który był znany światu jako króla Zhou. Został on nagrany w Xunzi (w książce napisanej przez słynnego filozofa, Xun Zi), że: "On (Dixin) jest bardzo przystojny i wybitny, który może rywalizować stu żołnierzy na wojnie". W Księdze historii napisanej przez Sima Qian z dynastii Han Zachodnich (206-25) odnotował, że: "On (Dixin) jest bardzo inteligentny i uroczy, którzy mogą walczyć tygrysa z gołymi rękami."

Dużą wagę przywiązywano do przemysłu rolnego przez króla Zhou po jego wstępując na tron, który znacząco przyczyniły się do rozwoju społecznego w życie produktywnego i sprawił, że Shang Brytania mocniejszy.

Był raczej wojownicze, a on rozpoczął wojnę cudzoziemców ze Wschodu i nadal rozwija swój obszar w środkowych Chinach, rozszerzając swoją władzę poza obszarem Jangcy, a jego zwycięstwo nad Xu Yi na wojnie położył dobrą podstawę dla jego wpływu na Shandong prowincji plandeki samochodowe, prowincji Anhui, prowincja Zhejiang, Jiangsu i prowincji Fujian, gwarantując bezpieczeństwo dynastii Shang. ekspertyzie Przewodniczący Mao w nim, że: "On (Dixin) jest bardzo zdolny król, który był dobrze zorientowany w obu uprzejmych listów i sztuk walki, łącząc środkowych Chinach i południowo-wschodnich Chinach poprzez wojny, a on przyczynił się wiele do infuzji między różnymi grup etnicznych w Chinach. " Zaawansowana technologia produkcji i kultura zostały przekazane niecywilizowanej Południowo Chinach po wielkiej unifikacji króla Zhou, co znacznie promowane postępu społecznego i gospodarczego rozwoju w tej dziedzinie.

Artykuł napisany przez: