Polskie muzea zwiazane z II Wojna Swiatowa

Fascynujące Iracki Perspektywy na wojny w Iraku

Irak Dzięki Bullet Hole to książka, od dawna, głównie dlatego, że media dostarczył nam niedostatecznego pokrycia punktu widzenia Irakijczyków "w odniesieniu do obalenia Saddama Husajna i amerykańskiej okupacji ich kraju. Issam Jameel doszła do przodu, aby odsłonić swoje doświadczenia w jego natywnej Iraku kraj zostawił wiele lat temu, ale wrócił w 2005 opłakiwać swego bratanka przypadkowe zabijanie przez amerykańskiego żołnierza.Wejdź na naszą stronę. Jameel nie wyrazić swoje opinie na temat wojny, ale doniesienia o wydarzeniach i bezstronnie rozmów był świadkiem i uczestnikiem w odniesieniu do kryzysu wewnątrz ojczyzny. Siła opowieści Jameel leży w jego zdolności do usunięcia się z sytuacją, gdy jego tła zapewnia mu większą wiedzę zrozumienia niż zachodnie media, nie zakorzenione w kulturze irackiego, może osiągnąć.

Jameel był dramaturg Teatru Narodowego w Iraku i krytyk teatralny dla Al-Thawra, oficjalnej gazety Iraku od 1981-1985. Uciekł Irak w czasie reżimu Saddama Husajna i pracował w Jordanii irackiego stacji radiowej opozycji. W tym czasie Jameel chrześcijaństwo. W 2002 roku wyemigrował do Australii, gdzie obecnie mieszka. Jego Iracki tła, jego odległość od aktualnej sytuacji w Iraku od lat jego nieobecności, a jego wychowanie i prąd muzułmańska wiara chrześcijańska zapewnić Jameel z wieloma unikalnymi perspektywami na temat sytuacji w jego kraju. W Iraku poprzez kulę Hole, Jameel informuje o swoich doświadczeniach uczciwie i skutecznie z powodu tego bezstronny jeszcze poinformowana widzenia. Każdy czytelnik, który chce zrozumieć nowoczesną historię Iraku i moralne i polityczne niepokoje okupacji USA zostanie oświecony przez ten uderzający pamiętnika.

Punktu widzenia Irakijczyków rzadko słyszałem, ale Jameel raporty dotyczące różnych myśli rodaków, zapewniając nam swoje rzeczywiste słowa, słowa, które nie wymieniają z Amerykanami czy mediów, ale rezerwy mówić tylko w bezpieczeństwo swojej rodziny okręgi.
Artykuł napisany przez: