Grupy rekonstruujace oddzialy z okresu I Wojny Swiatowej

Hawajskie Misjonarze - ludzie i pieczęci

Amerykańscy misjonarze zaczęli przybywać na Wyspach Hawajskich w 1820 roku książkę z bestsellerowej że Memoirs czasu Henry Obookiah zaniepokojony misjonarzy i motywację ich do opuszczenia Nowej Anglii i opłynąć przylądek Horn na misję na Wyspach Hawajskich. Ich pionierski wysiłek był odważny i rzeczywiście skok wiary.balustrady kute

Pionierem amerykańska firma Misja prowadzona była przez wielebnego Hiram Bingham absolwent Middlebury College i Seminarium Duchownego w Andover, Massachusetts. Misjonarze otrzymali fragment terenu, na Oahu, gdzie założyli stację misyjną. Że ziemia była nazywana jest Ha'o Ka wai (woda Ha'o) w odniesieniu do świeżej wody znajduje się tam wiosną, w którym Chiefess Ha'o kąpała. Obok wiosnę Wielebny Bingham założył pierwszy kościół w Honolulu nazwał go Kawaiahao.

Pioneer Firma misjonarzy wstępnie skonfigurować trzy stacje misyjne na wyspach Hawaii, Oahu i Kauai. Wielebny Bingham kierował ekspansję stacji misyjnej od stacji misyjnej w Honolulu. Z tyłu kościoła Kawaihao działalność misjonarzy zostało przeprowadzone. W ciągu następnych dwudziestu lat dziewiętnaście stacje misyjne powstały w skupiskach na Wyspach Hawajskich. Jako nowi misjonarze przybyli z Ameryki będą przebywać w stacji misyjnej Honolulu, dopóki nie zostali przydzieleni do jednej z dziewiętnastu stacji misyjnych. Również na stacji misyjnej Honolulu depozytariusz misja została zbudowana, który służył jako magazyn, gdzie transporty zostały otrzymane, a przepisy zostały wysłane do stacji zdalnych.

Jednym z najtrudniejszych zadań, z jakimi borykają się misjonarze nauki języka hawajski. Język nie istnieją w formie pisemnej. Mieli opracować alfabetu, które uchwycić wszystkie niuanse języka hawajskiego. Raz, że została wykonana zaczęli tłumaczenia Biblii z oryginalnej greki i łaciny bezpośrednio w języku hawajskim.

Artykuł napisany przez: