Czy istnieje impreza historyczna odnoszaca sie do wojen polsko-szwedzkich? Został upokorzony miernych przywódców obu religii. Autorzy wywarła głębokie studium gazet z tamtych dni i dać prawdziwą uwzględnienia wydarzeń.

Proces daje wolność zaczyna się od opłat podejmowania Pana Mountbatten jako wicekróla. Miał kilka rund rozmów z Patel, Jinnah, Nehru i Gandhiego, którzy mieli znaczenie w wolność Indii w porządku rosnącym.Drzwi zewnętrzne CAL Kolekcja Nowoczesna Gandhi i Jinnah mają szczególne miejsce w tym ostatecznego rozwiązania, Gandhi jako Ojciec Narodu w Indiach i Jinnah, jako twórca Pakistanie.

3. Misery partycji:

Autorzy opisują rzeczywiste partycję jako "najbardziej złożonych rozwód w historii". Nie tylko ziemia została podzielona, ??ale również właściwości zostały podzielone jak w przypadku partycji rodziny.

Koszt partycji została zapłacona przez mieszkańców pogranicza Zjednoczonych, Pendżab w północnej, Bengal Zachodni na wschodzie natomiast dużo rozlewu krwi było w innych krajach też.

Przemoc jest szczegółowo opisana w rozdziale "Nasi ludzie mają oszalał". Przemoc bezmyślne przynosi łzy w oczach jakiegokolwiek lidera.

Autor mówi, że "jeśli dana osoba ginie w przemocy, to jest" miłosierdzie "pokazano mu, bo ataki kwasów, zgwałcenie, szpecące i inne tortury były bardzo częste. Porwanie nieletnich dzieci, gwałcąc i zabijając je bardzo powszechne . zostały one zidentyfikowane przez różnych znaków religijnych w ich ciałach i były bezlitośnie torturowany.

A multi milionerem z Lahore będzie żebrak w ciągu jednego dnia, a on musi chodzić na długich dystansach bez jedzenia i wody, aby przyjść do Delhi podczas gdy Przemysłowiec w Pendżabie było iść w odwrotnym kierunku i dotrzeć Karachi pieszo tracąc wszystko. Było kilka pociągów, które dotarły do ??Indii z pełnym trupów. Przez każdym względem, autorzy stwierdzają, że przynajmniej dla muzułmanów, którzy zostali wysiedleni do Pakistanu, dobra przyszłość czekała, ponieważ był to nowy kraj urodzony natomiast dla Hindusów, którzy osiągnęli Delhi, nie było żadnej przyszłości w ogóle.
Artykuł napisany przez: Grupa ZID